00%

Kontakt

Co robić w Gdańsku w Walentynki?

Walentynki w Gdańsku

Walentynki to wyjątkowy dzień dla par, którzy chcą spędzić romantyczny czas razem. W Gdańsku znajdziesz wiele atrakcji, które umilą to wyjątkowe święto. Spacer po urokliwych uliczkach Starówki, romantyczna kolacja w nadmorskiej restauracji czy rejs statkiem po Motławie to tylko kilka propozycji na romantyczny dzień we dwoje.

Jeśli lubicie aktywność fizyczną, możecie wybrać się na romantyczny spacer po plaży Jelitkowo lub Sopot. Wieczorem warto odwiedzić jedną z licznych restauracji z widokiem na morze, gdzie będziecie mogli delektować się pysznymi daniami przy świecach. Jeśli jesteście miłośnikami kultury, koniecznie odwiedźcie jedno z muzeów lub galerii sztuki w Gdańsku. Wieczorem możecie udać się na koncert lub spektakl teatralny, aby podzielić się emocjami i wspólnie cieszyć się kulturalnymi przeżyciami.

Gdańsk oferuje wiele romantycznych miejsc, które są idealne na spędzenie Walentynek. Jednym z nich jest Westerplatte, gdzie możecie spacerować po pięknych terenach z widokiem na morze i cieszyć się spokojem i intymnością tego miejsca. Jeśli lubicie klimatyczne knajpki, z pewnością spodoba wam się odwiedzenie jednej z licznych restauracji w Starym Mieście, gdzie możecie skosztować regionalnych specjałów przy przyjemnej atmosferze.

Co robić w Walentynki w Gdańsku?

Prezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz oraz dyrektor Cappelli Gedanensis Marek Więcławek zapraszają na Koncert Walentynkowy, który odbędzie się we wtorek, 13 lutego, w Kościele Zielonoświątkowym przy ul. Menonitów 2a. Wydarzenie będzie wykonane przez Gdański Kwartet Akordeonowy, znanego z licznych triumfów na konkursach muzycznych. Zespół, składający się z czterech utalentowanych akordeonistów, prezentuje różnorodny repertuar, łączący muzykę kameralną z elementami tanecznymi.

Podczas koncertu publiczność będzie miała okazję usłyszeć znane kompozycje takie jak „Taniec węgierski nr 5” Johannesa Brahmsa, „Czardasz” Vittorio Montiego oraz inne popularne tańce i utwory Astora Piazzolli. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 18:00, a wstęp jest wolny po wcześniejszym potwierdzeniu przybycia na adres email.

Pobierz aplikację CTaxi Gdańsk do zamawiania taksówki w Gdańsku

Nadbałtyckie Centrum Kultury serdecznie zaprasza na wyjątkowe Retro Walentynki, które odbędą się we wtorek, 13 lutego, w Centrum św. Jana przy ul. Świętojańskiej 50. To wydarzenie, które przeniesie uczestników w podróż przez czas i przestrzeń, stworzone zarówno dla romantycznych marzycieli, jak i pragmatyków; dla tych, którzy są wesoło nastawieni i dla tych, którzy czują się smutno; dla zakochanych, rozczarowanych, a także dla osób samotnych, w parach i w gronie przyjaciół.

Wieczór będzie wypełniony dźwiękami bossa novy, podanymi z nutką humoru, dzięki supergrupie Mitch & Mitch con il loro Gruppo Etereofonico, która przygotowała specjalny program z utworami mistrza filmowego nastroju - Ennio Morricone. Na scenie pojawią się utalentowani muzycy, w tym Anna Baranetti grająca na corno francese, Anna Brachacci na basie, Maddalena Gae’Gizza jako wokalistka i grająca na flecie poprzecznym, Margherita Sarbacchi na mellotronie, klawesynie i fortepianie, Mitch a.k.a. Michele na gitarze elektrycznej oraz Mitch a.k.a. Michele na perkusji. Publiczność będzie miała okazję przenieść się na włoskie wakacje, ciesząc się promieniami słońca i szumem fal uderzających o kamieniste plaże.


A może rozpalić miłość do sztuki? Dom Sztuki - jednostka Gdańskiego Archipelagu Kultury zlokalizowana przy ulicy Wilhelma Stryjewskiego 25, serdecznie zaprasza we wtorek, 13 lutego, na specjalne warsztaty z tworzenia zapachowych świec sojowych z okazji Walentynek.

W przeddzień Dnia Zakochanych, w towarzystwie Laury Wyszyńskiej, założycielki marki Manufaktura Zapach Lata, będziecie mieli okazję stworzyć świecę, która następnego dnia oświetli Waszą romantyczną kolację we dwoje swoim pięknym zapachem. Świecę będziecie mogli także podarować drugiej osobie. Nie jest wymagane żadne wcześniejsze doświadczenie - podczas warsztatów prowadząca krok po kroku wprowadzi Was w tajniki pracy z woskiem sojowym, dzieląc się swoją wiedzą i doświadczeniem, udowadniając, że każdy może być artystą.

CTaxi jako partner (taxi) w wyjątkowe dni.

Walentynki to czas miłości i romantycznych gestów. Aby uczynić ten dzień jeszcze wyjątkowszym, skorzystaj z usług CTaxi Gdańsk. Nasza firma oferuje komfortowe i bezpieczne przejazdy po Gdańsku, dzięki którym możecie swobodnie podróżować między romantycznymi miejscami i atrakcjami.

Nasi doświadczeni kierowcy zapewnią Wam wygodną podróż w przyjemnej atmosferze, bez konieczności martwienia się o parkowanie czy dojazd. Dzięki aplikacji mobilnej możecie łatwo zamówić taxi i skorzystać z naszych usług w każdym miejscu i o każdej porze dnia.

Wybierając CTaxi Gdańsk, możecie być pewni, że Wasze Walentynki będą jeszcze bardziej wyjątkowe i pełne romantycznych chwil we dwoje.

Pozostałe wpisy z bloga Taxi Gdańsk

Pobierz naszą aplikację

Zamów swój przejazd szybko i wygodnie.

icon Pobierz na Android icon Pobierz na iPhone
img

© 2023 Supported by CocoBrand.pl | All Rights Reserved.