00%

Kontakt

Kartą czy gotówką? Jak płacić za przejazd taksówką?

Na temat metod płatności powstało już kilka mitów. Zebraliśmy najciekawsze informacje od naszych kierowców taksówek w Gdańsku w CTaxi, którzy usłyszeli różne opinie Pasażerów zarówno o karcie jak i o gotówce.

Posiadanie karty zawsze obciążone jest dodatkowymi opłatami

Od razu stwierdzamy, że to MIT. Samo prowadzenie konta, w bankach świadczących usługi na terenie Polski, jest bezpłatne. Posiadanie karty do takiego konta w zależności od oferty banku może być obciążone dodatkową opłatą, ale... NIE MUSI! Zwróćcie uwagę, że w wielu, ale to naprawdę wielu przypadkach wystarczy spełnić proste czynności. Na przykład powinniście wydać kartą minimum 100zł miesięcznie, żeby nie ponosić kosztów z tytułu trzymania karty w portfelu. Innym rodzajem uniknięcia opłaty może być trzykrotna płatność kartą (online lub w sklepie) na dowolną kwotę. Przyznacie chyba rację, że dzisiaj wydanie 100zł lub trzykrotna płatność nie są "wyczynem", ponieważ wystarczy zapłacić chociażby za zakupy, albo za przejazd taksówką w Gdańsku lub w innym mieście.

Karty płatnicze są akceptowane tylko w dużych sklepach

MIT! Prawdą jest, że nie wszyscy właściciele firm (w tym sklepów) muszą posiadać terminal płatniczy, ponieważ przepisy, które zobowiązują do przyjmowania płatności kartą dotyczą przedsiębiorców, którzy są zobowiązani do korzystania z urządzeń fiskalnych. Z drugiej strony coraz więcej małych przedsiębiorstw i lokalnych sprzedawców akceptuje płatności kartą. Terminale płatnicze są dostępne w różnych formach, w tym mobilne urządzenia, które ułatwiają akceptowanie kart praktycznie wszędzie. Musicie też wiedzieć, że obowiązuje inny akt prawny, w którym znajdziecie zapis, że sprzedawca ma obowiązek przyjąć gotówkę i nie może uzależnić transakcji (czy do niej dojdzie, czy nie) od formy zapłaty. Dlatego w CTaxi przyjmujemy płatności kartą i gotówką. Kierowcy taksówek wyposażeni są w terminale płatnicze, a Pasażer może zainstalować aplikację mobilną, do której podepnie swoją kartę.

Płatności gotówką są dobrym rozwiązaniem w razie awarii systemu

FAKT I MIT! To zależy. Godzina 23.00, Twój koszyk w sklepie online pełny, dane karty do płatności wpisane i nagle - brak Internetu. Płatność gotówką nie wchodzi w grę, bo do sklepu po towar w nocy nie pójdziesz, a bywa też, że produkty są dostępne wyłącznie w sklepie internetowym. Dlatego z tej strony tytuł nagłówka, to MIT. Druga wersja opowieści, to fizyczna awaria systemu, w tym terminali płatniczych w sklepie. Tutaj gotówka może okazać się kołem ratunkowym, o ile będą działały kasy. Jeżeli jednak suma zakupów będzie rzędów kilkuset złotych, to zwolennicy karty raczej nie będą mieli przy sobie takiej gotówki, więc utkną na chwilę z towarem przy kasie, ale to oczywiście domniemanie i należałoby zbadać. W CTaxi Gdańsk nie utkniesz w korku, ponieważ możesz wybrać dogodną dla siebie formę płatności. Pamiętaj, że zamawiając przejazd taksówką w Gdańsku przez aplikację mobilną, przed transakcją zostaniesz poinformowany o gwarantowanej i niezmiennej stawce.

Na karcie płatniczej jest dużo bakterii

FAKT I MIT! Fakt, gdyż na karcie płatniczej są bakterie, ale mit, bo masz nad nimi "większą kontrolę" - tylko Ty używasz karty. Eksperci podają, że warto czasami dezynfekować karty, ale nie trzeba robić tego maniakalnie. Gorzej jest przy płatności gotówką, która "wędruje" z rąk do rąk i jest w ciągłym obrocie. Gotówki nie zdezynfekujesz tak łatwo, więc warto zadbać o dłonie, które mają z nią styczność, ale też bez przesady. Ludzki organizm jest nauczony walczyć z bakteriami, a niektóre z nich sam tworzy w celu obrony.

Pozostałe wpisy z bloga Taxi Gdańsk

Pobierz naszą aplikację

Zamów swój przejazd szybko i wygodnie.

icon Pobierz na Android icon Pobierz na iPhone
img

© 2023 Supported by CocoBrand.pl | All Rights Reserved.