00%

Kontakt

Taxi vs. transport publiczny. Co warto wybrać?

Z pewnością niejedna osoba, która planuje weekend w Gdańsku lub chce zatrzymać się w mieście na dłużej, zastanawia się co wybrać: transport publiczny, czy taxi.

Po pierwsze – cena vs. czas.

Przejazd komunikacją miejską, trwający maksymalnie 75 minut kosztuje w Gdańsku 4,80zł. Należy wziąć pod uwagę, że często jedną linią nie zajedziesz od razu do miejsca docelowego i będziesz musiał wybrać opcję z przesiadką, w tym na przykład przesiadkę z tramwaju do autobusu. Czekając na następny środek komunikacji, czas leci, a Ty jesteś zmuszony do zakupu kolejnego biletu, więc kwota całego przejazdu wzrasta do 9,60zł. Jeżeli podróżujesz do Gdańska ze znajomymi, to pamiętaj, że taksówką może podróżować cztery osoby, co przy komunikacji miejskiej w Gdańsku dałoby łącznie prawie 39zł za wszystkich. Sprawdź, bo niejednokrotnie przejazd taksówką w Gdańsku jest tańszy, a Ty i Twoi znajomi nie jesteście zależni od rozkładów jazdy i limitu biletów komunikacji. U nas cenę sprawdzisz przed odjazdem, w aplikacji w CTaxi Gdańsk dostępnej na urządzenia Android lub iOS.

Po drugie – bezpieczeństwo.

Zapewne znasz tłok w autobusach lub tramwajach i to uczucie, gdy po całym dniu pracy chciałbyś mieć chwilę spokoju. No właśnie! Przejazd taksówką po Gdańsku, to idealne rozwiązanie na odcięcie się od gwaru miasta i spokojny powrót do domu. Jednak przede wszystkim wybór taksówki zapewnia Ci bezpieczeństwo – szczególnie jeśli podróżujesz z dzieckiem - o czym już pisaliśmy tutaj: Porady dla rodziców - bezpieczne taxi z dziećmi w Gdańsku. Planując imprezowy wyjazd do Gdańska, pamiętaj, że nocne linie komunikacji miejskiej jeżdżą sporadycznie, a pasażerowie mogą być niebezpieczni. Jeżeli masz taką możliwość, przed wyjściem z klubu wybierz taksówkę i jedź do miejsca docelowego, bez zbędnego poruszania się po mieście.

Po trzecie – szacunek wobec pasażera

Zdarza się, że kierowca autobusu zamknie drzwi przed nosem i odjedzie, albo tramwaj odjeżdza minutę wcześniej i… jesteś w kropce, bo nie zdążysz na spotkanie biznesowe, do pracy lub po prostu na imprezę. Kierowca taksówki jest dla pasażer! Dlatego często taksówkarze mówią o Pasażerach taxi – Klient. Jeżeli jesteś w Gdańsku i śpieszysz się na jakieś ważne dla Ciebie wydarzenie, wcześniej zamów taksówkę, która podjedzie pod Twój adres i poczeka. Na aplikacji CTAXI możesz też śledzić aktualną lokalizację kierowcy taxi, dzięki czemu dokończysz ostatnie sprawy przed wyjściem bez zmartwień o to, czy ktoś w ogóle po Ciebie przyjedzie. Podróżując taxi w Gdańsku możesz poprosić kierowcę o włącznie Twojej ulubionej muzyki oraz o dostosowanie klimatyzacji pod Twoje preferencje. Kierowca taksówki z pewnością spełni Twoje proste, ale dla Ciebie ważne życzenia.

Pozostałe wpisy z bloga Taxi Gdańsk

Pobierz naszą aplikację

Zamów swój przejazd szybko i wygodnie.

icon Pobierz na Android icon Pobierz na iPhone
img

© 2023 Supported by CocoBrand.pl | All Rights Reserved.