00%

Kontakt

Weekend w Gdańsku dla par

Zbliżają się wakacje, na które może czekaliście cały rok. O wakacjach z dziećmi pisaliśmy już na blogu wcześniej. Tym razem chcemy zaproponować weekend w Gdańsku dla par. Pisząc o weekendzie mamy na myśli trzy dni - od piątku do niedzieli. Czytajcie dalej i zobaczcie, co Gdańsk ma do zaoferowania dla zakochanych.

PIĄTEK

Do Gdańska możecie dostać się samochodem, autokarem lub samolotem. Jeżeli wybierzecie samochód, zwróćcie uwagę, czy miejskie miejsce postojowe nie jest przypadkiem tańsze od parkingu hotelowego. Z kolei autokar zawiezie Was najprawdopodobniej na Dworzec Autobusowy przy ul. 3 Maja. Samolotem wylądujecie na lotnisku im. Lecha Wałęsy. Z lotniska możecie wybrać przewóz taksówką. Oczywiście zachęcamy do skorzystania z naszych usług, wystarczy zadzwonić do CTaxi, tel: 533 333 393.

Po przyjeździe do Gdańska zameldujcie się w romantycznym hotelu w centrum, najlepiej w okolicach Starego Miasta. To pozwoli Wam być blisko głównych atrakcji i cieszyć się spacerami po urokliwych uliczkach. Popołudnie możecie rozpocząć od spaceru po Starym Mieście, najlepiej od ulicy Długiej i Długiego Targu, gdzie zobaczycie Fontannę Neptuna, Ratusz Głównego Miasta oraz Dwór Artusa. Spacerując ręka w rękę, poczujecie magiczną atmosferę miasta. Następnie skierujcie się na ulicę Mariacką, pełną uroczych kamieniczek i bursztynowych sklepików, która prowadzi do Bazyliki Mariackiej. Warto wejść do środka i podziwiać gotycką architekturę.

Dla romantyków: polecamy zarezerwować stolik w jednej z restauracji z widokiem na Motławę. Spróbujcie regionalnych dań, takich jak pierogi z truskawkami czy świeże ryby z Bałtyku. Po kolacji przejdźcie się brzegiem rzeki, gdzie zabytkowe budynki i odbicia świateł w wodzie tworzą niezapomniany klimat.

SOBOTA

Zacznijcie dzień od wizyty w Muzeum II Wojny Światowej. Jego nowoczesna architektura i bogate zbiory pozwolą Wam lepiej zrozumieć historię miasta i regionu. Następnie skorzystajcie z taksówki w Gdańsku i ruszcie do Europejskiego Centrum Solidarności. To ważne miejsce, które jest hołdem dla ruchu związanego głównie z Gdańskiem, czyli Solidarności. Interaktywne wystawy i unikalna architektura budynku sprawią, że zwiedzanie będzie wyjątkowym doświadczeniem. Po zakończeniu wizyty w ECS, możecie przejechać samochodem CTaxi do Oliwy. Spacer po Parku Oliwskim, pełnym pięknych alejek, stawów i egzotycznych roślin, to odpowiedni sposób na relaks.

Wieczorem koniecznie weźcie taksówkę do Sopotu. Spacer po słynnym molo, najdłuższym drewnianym molo w Europie, zakończcie kolacją w jednej z restauracji z widokiem na morze. Będziecie cieszyć się zachodem słońca nad Bałtykiem, trzymając się za ręce.

NIEDZIELA

Rano możecie zamówić taksówkę do Westerplatte, historycznego miejsca, gdzie rozpoczęła się II wojna światowa. Następnie przejedźcie taksówką na Wyspę Sobieszewską - doskonałe miejsce na spokojny spacer po plaży, podziwianie przyrody i odwiedzenie dwóch rezerwatów: Ptasi Raj i Mewia Łacha. W drodze powrotnej do centrum Gdańska, zatrzymajcie się w Nowym Porcie, gdzie możecie zobaczyć latarnię morską i panoramę miasta z innej perspektywy.

PORADA

W Gdańsku wygodnym i bezpiecznym środkiem transportu są taksówki. O wyborze między transportem publicznym, a taksówką wspomnieliśmy w poprzednim wpisie - zajrzyjcie. Taksówki można zarezerwować z wyprzedzeniem.

Cieszcie się każdą chwilą w Gdańsku, odkrywając urokliwe zakątki miasta i jego okolic. Do zobaczenia, może nawet z kierowcą CTaxi. 🙂

Pozostałe wpisy z bloga Taxi Gdańsk

Pobierz naszą aplikację

Zamów swój przejazd szybko i wygodnie.

icon Pobierz na Android icon Pobierz na iPhone
img

© 2023 Supported by CocoBrand.pl | All Rights Reserved.